pátek 31. května 2019

Testuju značku: Make-up od Tchiba? Kafe a rtěnky? No wow!

Takže hned k věci. V Tchibu mají make-up, věděli jste to? Já teda ne. O víkendu jsem brouzdala nákupním centrem Freeport a v outletu Tchiba, kam chodíme pro levnější doplňky do domácnosti a ne příliš kvalitní kávu, jsem objevila výprodej make-upu. Sice ho není moc, ale zajímavé to určitě je, takže si ho pojďme otestovat!

Už to, že mají v Tchibu oblečení, kuchyňské potřeby, věci na zahradu a papírnictví, je pro mě tak trochu podivné, když jejich hlavním sortimentem je u nás káva a kávovary. Laickým okem mi připadá, že se výroba nesoustřeďuje na nic pořádně a tak trochu strádá na kvalitě. Možná, kdyby dělali jen kávu... A možná se pletu. Kdo ví, kolik věcí si Tchibo samo vyrábí a kolik toho má na zákázku pod svým logem. Nejsem expert.
Každopádně jsem v životě vyzkoušela kvanta make-upu, takže v tomhle ohledu má moje hodnocení poněkud větší relevanci než se vyjadřovat k business modelům.
Celkově jsem ukořistila tři balíčky. Dvě paletky stínů, rtěnku a konturku.


Obě paletky z řady Beauty by Tchibo mají na první pohled poměrně sympatický obal. První z nich má hezké balení s rosegoldovým základem a průhledným deklíkem. Obahuje čtyři barvy, jak můžete vidět dole na obrázku.Druhá je v plechové krabičce poseté červenými květy. Pěkný. Když ji otevřu, dojem se trochu zkazí, protože do plechové krabičky je vsazený plastový vnitřek, který nepůsobí hezky ani na oko, ani do ruky. Škoda.Obě paletky ze swatchů na ruku působí velmi průměrně. Musí se jim nechat, že ani jedna z nich nepráší a neopadává, nicméně po stránce pigmentace je to dost bída... Nic moc s nimi nevykouzlíte ani nekonečným vrstvením. Nechci být jízlivá, ale jako šminky pro děti by to možná obstálo.
Ani spojením obou paletek se mi nepodařilo dosáhnout kýženého efektu. Chybí mi matný přechodový odstín a větší diverzita mezi barvami. Odstíny jsou si hrozně podobné a na oku vypadají prakticky stejně. Samostatně jsou paletky skoro nepoužitelné, možná ve spojení s nějakou další by se některé odstíny daly začlenit...

Hnědá a světle růžová z plechové krabičky a
fialová z rosegold kvatra. 

Co se produktů na rty týče, ani tady jsem se nijak nenadchla. Co mi vadí nejvíc, je ten puch. Plastově-podivně-chemický... Nic přitažlivého, co byste chtěli mít na obličeji. Tužka byla lehce obalená čímsi bílým, takže snažně doufám, že to nebyla plíseň. No, po druhé už ji rozhodně na pusu dát nehodlám. Rtěnka má pěknou barvu a spíše matný finiš. Asi bych byla i ochotná ji nosit, kdyby tak strašně nesmrděla. O tom, že obaly jsou zase velmi laciný tenký plast už se asi nemusím ani zmiňovat...Tudy cesta taky nevede.Nazdár.

Když jsem brouzdala po stránkách e-shopu Tchibo, našla jsem, že k dostání je ještě jeden set konturky a tužky a set dvou rtěnek ve formě silných tužek (nebo jak nazvat česky "chubby pencil"?). Mrkněte do záložky Wellness v e-shopu tchibo.cz.
Pokud se tedy podíváme na celý sortiment make-upu Beauty by Tchibo, vyjde nám poměrně záhadný výběr barev. Rtěnky jsou všechny v tmavých odstínech červené případně červenorůžové. Oční stíny se motají opět okolo růžové a béžové, ale nejsem si úplně jistá, jestli k sobě navzájem ladí se rtěnkami... Přidejte ještě bídnou kvalitu a nějak nevím, kdo by byl ochoten tohle koupit. Stavte se u regálu Essence a nakoupíte za stejný peníz mnohem lepší věci. Nebo mrkněte do článku Testuju značku: Superlevný make-up od značky Cien z Lidlu.
Ceny jsou sice opravdu nízké, (všechen make-up je nyní ve výprodeji - nic nepřesáhne 149Kč) ale ani tak tuto kosmetiku nemůžu s klidným srdcem doporučit. .
Co vy, máte zkušenost s make-upem z Tchiba? Kupujete si tam i něco jiného? Piště do komentářů a já se budu těšit na příště! :-) 

Žádné komentáře:

Okomentovat